Jest liczna grupa osób w naszym kraju, które mają dochody przynajmniej na średnim poziomie. To pozwala na odłożenie choćby kilkuset złotych co miesiąc. W przypadku, kiedy pojawia się potrzeba, mogą sięgnąć do oszczędności.

Jednakże zdecydowana większość społeczeństwa nie ma nadwyżek finansowych zgromadzonych na koncie. Kiedy więc muszą lub chcą sfinansować coś, co wybiega poza podstawowe utrzymanie, szukają dodatkowej gotówki.

Sposoby na uzyskanie dodatkowej gotówki

Aby zasilić swoje konto dodatkowymi pieniędzmi, które pozwolą zrealizować marzenia albo zwyczajnie przetrwać trudny czas, chwytamy się różnych sposobów. Niektórzy zastawiają różne drogie przedmioty w lombardzie, inni pożyczają pieniądze od rodziny i znajomych. Czasami jest możliwość zaciągnięcia pożyczki w zakładzie pracy. Część osób decyduje się na kredyt w banku, o ile mają zdolność finansową i spełniają wymogi.

Ale co zrobić, kiedy wszelkie powyższe możliwości są niedostępne? Kiedy nie ma już czego zastawić lub sprzedać, a w najbliższym otoczeniu nie ma osoby posiadającej oszczędności. Mało tego, okazuje się, że bank odrzucił wniosek o kredyt.

Wtedy z pomocą przychodzą pożyczki chwilówki. Od paru lat na polskim rynku finansowym rosną jak grzyby po deszczu firmy pożyczkowe, oferujące m.in. pożyczki online, które ratują z takich właśnie opresji.

Gdzie i jak szukać najlepszej pożyczki?

 

Firmy pożyczkowe oferują pożyczki bez zaświadczeń i zabezpieczeń, dla każdego. Są tak rozreklamowane, że trudno je przeoczyć. Można oczywiście udać się do placówki stacjonarnej jednej z takich firm. Jednak dla osób, które poruszają się w internecie znacznie wygodniejsze będzie poszukanie pożyczki właśnie w sieci.

Tam można znaleźć całe mnóstwo ofert pożyczek online. Większość firm pożyczkowych nie wymaga żadnych dokumentów, wystarczą dane kontaktowe, numer Pesel oraz numer rachunku bankowego. Jednak pożyczki online różnią się limitami finansowymi i maksymalnymi terminami spłaty zadłużenia. To warto porównać i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Należy także przeczytać regulamin albo wzór umowy, aby sprawdzić czy wybrana firma nie dolicza różnych opłat manipulacyjnych.

Jaka jest najlepsza pożyczka online?

 

W całej masie ofert można się pogubić, dlatego radzimy na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, aby wybrać najlepszą pożyczkę.

  • Warunki. Należy wybrać taką firmę, która pożyczy odpowiednią kwotę, ale pozwoli także na dość odległy termin, np. 60 dni.
  • Procedury w razie problemu. Kiedy okaże się, że nie można spłacić pożyczki online w terminie, warto wiedzieć, jakie są możliwości przedłużenia terminu.
  • Opłaty dodatkowe. Niektóre firmy mają ukryte opłaty dodatkowe. To karygodna praktyka i nie warto ufać takim firmom. Oferta powinna być czytelna.
  • Pułap wiekowy. Nie każda firma pożyczkowa udziela pożyczek online od 18 lat, w wielu przypadkach pułap wiekowy to 21 lat.

Opinie. To dość wiarygodny wyznacznik. Jeśli jakaś firma pożyczkowa stosuje nieuczciwe praktyki, zwykle jest o niej głośno w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *