Osoby z komornikiem nie będą w stanie otrzymać pożyczki ani w banku ani w większości działających na rynku firm pożyczkowych. Mając komornika i chcąc zaciągnąć następną pożyczkę, skorzystać można z usług firm oferujących tego typu pożyczki. Co warto wiedzieć na ich temat?

Co wpływa na otrzymanie pożyczki przy komorniku?

Firmy, które oferują pożyczki z komornikiem (tak w domu, jak i przez Internet), bardzo dokładnie sprawdzają potencjalnych klientów (dotyczy to w szczególności pożyczek, które nie są dodatkowo zabezpieczone). W związku z tym, niezbędne będzie przygotowanie dokumentów potwierdzających dochody, rodzaj zatrudnienia oraz związane z zabezpieczeniem (może być nim na przykład nieruchomość) oraz aktualną sytuacją finansową. Każdy z takich wniosków jest rozpatrywany indywidualnie.

Pozytywny wpływ na otrzymanie takiej pożyczki może mieć:

  •         stałe zameldowanie na terenie Polski,
  •         posiadane nieruchomości,
  •         niezaleganie z opłatami za czynsz oraz media (dotyczy to w szczególności pożyczek z komornikiem pod zastaw),
  •         stałe zatrudnienie – część firm oferujących pożyczki z komornikiem wymaga umowy o pracę na czas nieokreślony. W przypadku osób, które pracują na umowie czasowej, alternatywę stanowić może promesa zatrudnienia. Innymi akceptowanymi źródłami może być emerytura, rzadziej własna działalność gospodarcza.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez weryfikacji dochodów

Wiele firm oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości nie weryfikuje dochodów, nie sprawdza BIK oraz BIG oraz nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o niezaleganiu wobec ZUS i US oraz posiadania żyrantów. Znaczenie ma w tym przypadku wyłącznie nieruchomość. Decydując się na skorzystanie z oferty pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości, należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż brak spłaty będzie równoznaczny z jej utratą.

Czy pożyczki pozabankowe pod zastaw są bezpieczne?

Tego typu pożyczki są bezpieczne, o ile spłacamy je terminowo. W przypadku braku spłaty zobowiązania, pożyczkodawca będzie w stanie bez większych problemów przejąć nieruchomość. Należy tu także rozważyć, jaki procent własności nieruchomości będzie stanowić takie zobowiązanie.

Inne rodzaje zabezpieczeń pożyczek z komornikiem

Najczęściej spotkać możemy się z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości. Niekiedy może być to jednak także samochód, obligacje, polisa na życie oraz papiery wartościowe. Część z nich wymagać będzie żyranta będącego w dobrej sytuacji finansowej, który dysponuje nieruchomością i będzie w stanie poręczyć za pożyczkobiorcę.

Główne zalety pożyczki podpisywanej w domu klienta

Pierwszą zaletą jest fakt, że nie musimy posiadać konta w banku, jako że pieniądze są wypłacane od ręki. Wszystkie formularze są wypełniane przez doświadczonego doradcę. Mamy tutaj możliwość doboru dogodnego terminu oraz godziny wizyty. Niezbędne formalności możemy załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, co stanowi sporą oszczędność czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *