Uzyskanie kredytu lub pożyczki przez firmę zazwyczaj kojarzy się z uciążliwymi formalnościami. Rzeczywiście typowy kredyt wymaga przedstawienia m.in. zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkami, a także dokumentów finansowych firmy przedstawiających jej dochody, wydatki itd., aby bank lub instytucja udzielająca pożyczki mogli ocenić rentowność przedsiębiorstwa i jego wiarygodność kredytową. Istnieją jednak na rynku produkty finansowe, które nie wymagają przestrzegania tych procedur. Jak uzyskać pożyczkę lub kredyt bez zaświadczeń?

Kredyty bez zaświadczeń – oferta

Jak wygląda udzielanie firmom kredytów bez zaświadczeń? Banki biorą pod uwagę np. wyciągi z kont firmowych z ostatnich 6 miesięcy. Jeśli konto znajduje się w banku, w którym firma stara się o kredyt, to nawet taki wymóg nie jest konieczny. Kredyt można uzyskać online dość szybko. Takie propozycje szybkich kredytów bez zaświadczeń dla firm mają Idea Bank, mBank czy ING Bank Śląski. Banki oceniają wiarygodność kredytową firm na podstawie historii z kont, a umowę podpisuje się internetowo, więc nie trzeba nawet fatygować się do placówki. Inną metodą otrzymania kredytu jest przedstawienie PIT-u. W tym przypadku trzeba jednak osobiście zjawić się w oddziale banku z PIT-em, by złożyć wniosek o kredyt. Takie kredyty mają w ofercie np. Raiffeisen Polbank i BIZ Bank. Jakie limity mają kredyty bez zaświadczeń? Tu oczywiście wiele zależy od banku oraz sytuacji firmy. Banki oferują zazwyczaj kilka opcji kredytu – kredyt odnawialny, limit na koncie lub kartę kredytową. Kwoty limitów na te produkty wahają się od 5 do nawet 250 tys. złotych. Przykładowo, mBank oferuje swoim klientom do 100 tys. złotych, nowym klientom zaś do 10 tys. złotych, Idea Bank do 250 tys. złotych, BIZ Bank od 5 do 60 tys. złotych, Raiffeisen Polbank do 50 tys. złotych. Kwoty mogą być zatem dość spore jak na kredyt niewymagający zbytniej papierkowej roboty.

A może pożyczka?

Jeśli firma nie ma ochoty na kontakty z bankiem – lub wie, że będą trudności z uzyskaniem pozytywnej oceny wniosku kredytowego, bo ma długi i złą sytuacją finansową – pozostaje jej zawsze staranie się o pożyczkę online. Tu także nie są wymagane dodatkowe zaświadczenia. Wniosek wypełnia się internetowo, decyzja jest dość szybko. Instytucje parabankowe nie sprawdzają rejestru dłużników. Pożyczkę zazwyczaj bierze się na krótki okres – od miesiąca do 10 lat. Kwoty udzielanej pożyczki zależą od firmy pożyczkowej – może to być maksymalnie 10 tys. złotych, a może nawet 150 tys. złotych.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Przy szukaniu finansowania dłużnego dla firmy, przede wszystkim zorientujmy się, jaka jest wiarygodność kredytowa przedsiębiorstwa i na jaką kwotę pożyczki lub kredytu możemy liczyć. Przejrzyjmy oferty i sprawdźmy oprocentowanie, a także dodatkowe opłaty. Warunki udzielenia pożyczki czy kredytu oraz całkowita kwota do spłaty powinny być najważniejszymi czynnikami branymi pod uwagę przy wyborze pożyczki albo kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *