W dzisiejszych czasach coraz więcej par decyduje się na wspólne konto bankowe. Czy słusznie? Zobacz, czy konto dla dwojga jest warte uwagi i sprawdź, czym się kierować przy jego wyborze.
Współczesne banki niemal na każdym kroku prezentują atrakcyjne warunki za prowadzenie konta. Nie powinno więc nikogo dziwić, że kuszeni rozmaitymi promocjami klienci zupełnie nie mają pojęcia, które konto w banku wybrać. Problem ten mają nie tylko właściciele firm i klienci indywidualni, lecz także małżeństwa i nieformalne pary, które pierwszy raz decydują się na konto dla dwojga, bowiem te okazują się być coraz to bardziej opłacalne. Jesteś w związku? Zobacz, dlaczego warto zdecydować się na konto bankowe dla par.

Dlaczego warto zdecydować się na konto dla pary?

Pracownicy banków ze zdumieniem obserwują, jak konta dla par zyskują na popularności. Dlaczego osoby pozostające w związkach decydują się na takiego rozwiązanie? Okazuje się, że wspólne konto to nie tylko mniej dokumentów, lecz także o wiele mniej formalności niż w przypadku, w którym każdy posiada swoje indywidualne konto bankowe. Dużym plusem jest również domowy budżet, który wraz z rozpoczęciem prowadzenia wspólnego konta staje się bardziej przejrzysty, przez co trudniej jest przeoczyć pieniądze, które dotychczas niepostrzeżenie uciekały nam przez palce. Jesteś zainteresowany i chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć najlepsze konto dla dwojga? Sprawdź, czym się kierować przy jego wyborze.
Konto dla dwojga – czym się kierować przy jego wyborze?
Opłaty za prowadzenie konta
Warto zdecydować się na ofertę takiego banku, który nie pobiera opłat za prowadzenie konta. Lub, jeśli to możliwe, na konto bankowe, w którym opłaty za prowadzenie są niezwykle niskie. A wszystko dlatego, że często okazuje się, iż benefity za konto dla par w danym banku mogą zostać przyćmione wysokimi opłatami, które niejednokrotnie wywierają wysoce negatywny wpływ na domowy budżet.
Cena za posiadanie dwóch kart
Często jedna karta debetowa jest darmowa, a druga dodatkowo płatna. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie trzeba przepłacać, bowiem są banki, w których opłata za dwie karty do konta nie jest pobierana, lub okazuje się być dość niewielka.
Niepozorne opłaty, które rujnują budżet
Niekiedy bywa tak, że opłaty za prowadzenie konta i dwie karty debetowe nie są pobierane. Niestety wiele par nie zwraca uwagi na dodatkowe opłaty, które w ciągu jednego miesiąca zbierają się w niemałą kwotę. Dlatego zanim zdecydujemy się na konto dla dwojga, warto dowiedzieć się, ile kosztuje wypłata z bankomatów należących do innych banków zarówno w Polsce, jak i za granicą, ile kosztują przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, a także jaki jest koszt wielu innych operacji bankowych.
Konto bankowe ze zniżkami u partnerów
Nie da się ukryć, że od pewnego czasu walka o każdego klienta zażarcie trwa. To właśnie dlatego banki oferują coraz to bardziej korzystne promocje dla swoich klientów, w których także zwierają się atrakcyjne zniżki u wybranych partnerów banków. Warto mieć to na uwadze, bowiem na niektórych ofertach można sporo zyskać. Dla przykładu, niektóre banki już dziś oferują zwrot pieniędzy za transakcje w różnych sklepach, a także niższe ceny przy zakupie biletów do kina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *