Witaj na moim blogu poświęconym tematyce zarabiania, oszczędzania i sprawnego zarządzania swoimi finansami. Nie jestem z zawodu finansistą, jednak tak jak każdy z nas, obracam środkami, które zarabiam, a że zawsze wolałem mieć pieniądze niż ich nie mieć, to bardzo szybko zacząłem świadomie zarządzać swoim budżetem.

Naukę oszczędzania, inwestowania i sprawnego operowanie swoim finansami rozpocząłem bardzo wcześnie, kiedy wyjechałem z domu na studia. Wiadomo, nie przelewało się wtedy, nie byłem jedynym dzieckiem swoich rodziców. Nie było mnie nawet stać na akademik i wynajmowałem pokój do spółki z kolegą u pewnego starszego Pana, mieszkającego niedaleko uczelni. Swoją drogą Pan Piotr, bo tak miał na imię właściciel mieszkania, był jedną z pierwszych osób, które nauczyły mnie czegoś o życiowej zaradności.

Bardzo szybko zorientowałem się, że student wcale nie musi być biedny, nawet jeśli nie może liczyć na zbyt duże wsparcie finansowe rodziców. Przez pierwsze lata studiów pracowałem na kasie w supermarkecie i jeśli kogoś to śmieszy, to niech ma świadomość, że dzięki temu nie tylko podreperowałem swój budżet, a nawet zacząłem oszczędzać pierwsze pieniądze, ale przede wszystkim dużo nauczyłem się o życiu i ludziach, a także o finansach.

Widziałem każdego dnia, na co ludzie wydają swoje pieniądze i w jaki sposób to robią. Miałem niejako wgląd w ich świat finansowy, ponieważ to, na co wydajemy pieniądze, to podstawa równowagi naszego budżetu domowego. Analizując to wszystko, dochodziłem do ciekawych wniosków i tworzyłem swój własny plan zarządzania budżetem. Na tym blogu będę się z Wami dzielił moimi przemyśleniami oraz zasadami, jakimi kieruje się w zarządzaniu swoimi finansami.

Co ważne, od jakiegoś czasu mam własną firmę, która również wymaga ode mnie bycia na bieżąco ze wszystkim kwestiami prawnymi, podatkowymi i biznesowym. Dzięki temu zgłębiam informacje niezbędne do pomnażania swojego kapitału, którymi także podzielę się z Wami na moim blogu.

Dlatego też, jeśli szukałeś miejsca, gdzie dostępne są informacje o zarządzaniu finansami, oszczędzaniu, inwestowaniu oraz prowadzeniu własnego biznesu, to zapraszam do mnie! Razem bez problemu przedrzemy się przez dżunglę kapitalizmu, zbierając po drodze najbardziej soczyste owoce, jakie się w niej znajdują i unikając niebezpiecznych pułapek, które czają się na każdym kroku.